Przyszłość turystyki po pandemii - jak branża będzie się rozwijać? - Turystyka i gastronomia

Dodane: 08-06-2023 18:24

wać z zimowych wakacji i planowanych wycieczek. Wyzwania, z jakimi zmierzyła się branża turystyczna, były ogromne - zamknięcie granic, zakaz przemieszczania się, ograniczenie liczby gości w hotelach, a także znaczne spadki zainteresowania biurami podróży i organizatorami wyjazdów krajowych i zagrani

Przyszłość turystyki po pandemii - jak branża będzie się rozwijać? - Turystyka i gastronomia Turystyka

1. Turystyka po pandemii - oczekiwania i rzeczywistość

Turystyka to bez wątpienia jedna z branż, której pandemia najbardziej uderzyła. Bezpieczeństwo i zdrowie stały się priorytetami dla podróżnych, którzy mieli zrezygnocznych. Jednak niewielu specjalistów od turystyki spodziewało się, że COVID-19 tak mocno wpłynie na sektor turystyczny, co skłoniło branżę do zmiany podejścia do funkcjonowania w nadchodzących miesiącach. W każdym kraju na świecie sytuacja jest inna, ale jedno jest pewne - pandemia wpłynęła na preferencje podróżników, którzy teraz szukają bezpiecznych i luksusowych miejsc wypoczynku.

2. Turystyka w cyfrowej rzeczywistości - co w trawie piszczy?

W czasie pandemii, gdy wiele krajów wprowadziło lockdowny, wiele firm turystycznych przeniosło ofertę online. Od wirtualnych wycieczek po zakupy z przewodnikiem pozdrowieniem z kuchni - turystyka staje się coraz bardziej cyfrowa i innowacyjna. To daje możliwość zwiedzenia i poznania nowych miejsc bez wychodzenia z domu. Niektórzy eksperci przewidują, że wirtualne wakacje i doświadczenia mogą stać się stałymi elementami oferty turystycznej. Dotykają one osób, które nie mają czasu na wakacje lub chcą poznać nowe miejsca za pośrednictwem kamery internetowej. A to oznacza rozwój e-turystyki, która łączy w sobie technologie cyfrowe i pozwala na przygotowanie idealnych wakacji, nie wychodząc z domu.

3. Ekoturystyka - zrównoważony rozwój turystyki po pandemii

Pandemia COVID-19 zwróciła uwagę na potrzebę zrównoważonego rozwoju turystyki. Ludzie zaczęli więcej rozmawiać o zmianie swoich przyzwyczajeń, takich jak podróże samolotem, i postawili na turystykę ekologiczną, odwiedzając ekologicznie zrównoważone miejsca. Ekoturystyka staje się głównym punktem turystyki - czyli zrównoważony rozwój turystyki w dłuższej perspektywie czasowej. Zieloni turyści szukają miejsc, w jakim ich wizyta nie będzie równoznaczna z zniszczeniem środowiska naturalnego. Adrenalina, aktywności sportowe, spotkania z bezpiecznymi dla człowieka zwierzętami, a także z wyjątkowymi miejscami, np. naturalnymi oceanicznych basenami z błotem, są coraz bardziej popularne. Podsumowując, przyszłość turystyki po pandemii będzie wyzwaniem dla branży. Jedne firmy turystyczne nadal będą działać, podczas gdy inne znikną ze sceny. Podróże turystyczne muszą być bardziej zrównoważone, ekologiczne i bardziej dostępne dla nowych, rosnących rynków turystycznych. Rozwój technologii cyfrowych i przez to globalizacja nie szkodzi turystyce. Znajdzie się również więcej innowacyjnych sposobów na podróżowanie, takich jak wakacje wirtualne, a także doświadczenie kulturowe, inne niż zwiedzanie muzeum. Bezpieczne i zdrowe podróże to priorytet w dzisiejszych czasach!

http://turystyka-i-gastronomia.audioforum.org.pl/